Fundacja Klementyna kolejny raz spełnia marzenia lokalnej społeczności- zgłoś się już dziś!

Trwa nabór do programu „Działaj Lokalnie 2024”, który od 19 lat z Fundacją Klementyna pomaga spełniać marzenia lokalnych społeczności. Organizacje społeczne oraz grupy nieformalne mogą otrzymać minigrant na realizację swoich projektów. Zgłoś swój pomysł i przyczyń się do poprawy jakości życia w swojej okolicy!

zaktualizowana grafika 1

W ramach programu swoje wnioski mogą składać organizacje społeczne oraz grupy nieformalne. Warunkiem uczestnictwa jest działanie na terenie jednej z gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Głowaczów, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Stromiec oraz Wyśmierzyce. Granty mogą być przeznaczone na projekty dotyczące różnych obszarów, takich jak działania ekologiczne, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży, projekty na rzecz seniorów, inicjatywy na rzecz zwierząt oraz rozwój lokalnej kultury. W Fundacji Klementyna szczególnie cenimy wolontariat, dlatego stworzona została specjalna ścieżka tematyczna „Wolontariat siłą aktywności społecznej”. Całkowita pula środków przeznaczona na konkurs wynosi 55 tysięcy złotych, a maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 6 tysięcy złotych. Projekty muszą trwać od 3 do 6 miesięcy i być zrealizowane w okresie od 17 czerwca 2024 do 31 grudnia 2024 roku.

Wnioski można składać do 12 czerwca 2024 roku za pomocą generatora dostępnego na stronie: https://klementyna.org/projekty/program-dzialaj-lokalnie-2024/

Proces oceny formalnej i merytorycznej zakończy się 13 czerwca 2024 roku, a wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 17 czerwca.
Jeżeli potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu wniosku, skontaktuj się z Katarzyną Zalewską poprzez e-mail: k.zalewska@klementyna.org lub telefonicznie pod numerem 798 260 320. W tym roku do grona darczyńców Programu dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, co pozwoliło na dofinansowanie zadania ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nie przegap okazji, aby spełnić marzenia swojej społeczności! Zgłoś swój projekt do programu „Działaj Lokalnie 2024” i przyczyń się do pozytywnych zmian w swojej okolicy.