ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W dniu 16 lipca 2017 r. na boisku sportowym w Radzanowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach wzięło udział 5 jednostek. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami.  Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska powołana przez Kondemnata Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach. Głównym sędziom zawodów był mł. bryg. Grzegorz Gozdek. Pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Radzanów, na kolejnych miejscach są:  II miejsce – OSP Czarnocin, III miejsce- OSP Bukówno, IV miejsce – OSP Ratoszyn, V miejsce – OSP Grotki. Puchary i nagrody dla najlepszych zwycięzców  ufundował Wójt Gminy Radzanów. Jednostki, które zajęły I i II miejsce, będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Po  zakończeniu turnieju  dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali poczęstunek – kiełbaski przy ognisku. Wstęp na boisko oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników bezpłatny!
Zawody stanowią część projektu „Bezpieczna gmina Radzanów”, który realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radzanowskiej z dofinansowaniem w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za pośrednictwem „Koalicji dla Młodych” Funduszu Lokalnego Ziemi Białobrzeskiej.